Чи залишить Трамп Україну без допомоги у війні з Росією? — CNN
Зважаючи на перемогу Трампа на виборах в США, Україні незабаром, можливо, доведеться пристосовуватися до різкого зменшення підтримки з боку США, що може мати вирішальний вплив на війну з Росією.
Протягом своєї передвиборчої кампанії Дональд Трамп і його кандидат на посаду віцепрезидента Джей Ді Венс висловлювали сильні сумніви щодо подальшої підтримки Києва з боку США, оскільки війна триває вже понад два з половиною роки. Більше того, Трамп зробив коментарі, які свідчать про те, що США можуть чинити тиск на Україну, щоб змусити її до непростого перемир’я з Росією, зазначає кореспондентка CNN Дженніфер Ганслер.
«За адміністрації Байдена США надали десятки мільярдів доларів допомоги Україні у вигляді зброї та бюджетної підтримки. Адміністрація планує продовжувати надавати якомога більшу підтримку Києву до того, як Трамп вступить на посаду», — пише кореспондентка.
Трамп неодноразово заявляв, що українсько-російська війна не розпочалася б, якби він був президентом. Він також пообіцяв покласти край війні, стверджуючи, що зупинить багаторічний конфлікт ще до того, як вступить на посаду.
Під час президентських дебатів з віцепрезиденткою Камалою Гарріс Трамп відмовився сказати, що він відданий перемозі України над Росією. Пізніше того ж місяця він припустив, що Україні слід було «трохи поступитися» Москві, заявивши на передвиборчому заході, що «будь-яка угода, навіть найгірша, була б кращою, ніж те, що ми маємо зараз».
Через кілька днів після цих коментарів, коли Трамп зустрівся із Зеленським у Нью-Йорку, він наголосив, що працюватиме над тим, щоб укласти хорошу угоду для «обох сторін».
Зеленський заявив, що під час зустрічі у вересні вони з Трампом «детально обговорили стратегічне партнерство між Україною та США, план перемоги й шляхи припинення російської агресії проти України». Проте в інтерв’ю південнокорейському телеканалу KBS Зеленський визнав, що «наступний президент США може посилити або послабити підтримку України».
«Якщо ця підтримка ослабне, Росія захопить більше території, це завадить нам виграти цю війну. Така реальність. Наша позиція полягає не в територіальних компромісах, а у вивченні потенційних дипломатичних шляхів, які залежать від збереження США своїх зобов’язань. Справжнє бажання Сполучених Штатів якнайшвидше завершити цю війну має вирішальне значення», — сказав президент України.