Суддя Новак відмовив у відводі прокурора Чеченєва: в Печерському суді триває розгляд резонансної справи Сергія Тарасова, — ЗМІ
![](https://conflict.in.ua/wp-content/uploads/2025/01/22222-1024x648.jpeg)
ЗМІ та правозахисна громадськість продовжують слідкувати за розвитком резонансної справи українського підприємця Тарасова С.Д. На думку адвокатів захисту, на Тарасова чиниться замовний тиск зі сторони правоохоронних органів з метою заволодіння його активами, тоді як справа проти нього цілковито сфабрикована і розвалюється за браком доказів та фактів, — передає Антикорупційна ініціатива.
Детальніше про тиск на Тарасова
![](https://conflict.in.ua/wp-content/uploads/2025/01/IMG_2001-1024x768.jpg)
28 січня в Печерському районному суді м. Києва відбулося чергове судове засідання по справі агробізнесмена Сергія Тарасова. Дане засідання було ініційовано слідством, яке в особі слідчого ОВС ГСУ НПУ Лютого А.Б. подало клопотання про застосування по відношенню до підозрюваного Тарасова С.Д. міри запобіжного заходу (МЗЗ) у вигляді тримання під вартою без застосування застави (Провадження № 757/2889/25-к, клопотання у к/п №12024000000000072).
Разом з тим, на чергове засідання сторона захисту Тарасова, в особі адвоката О. Гардецького, підготувала клопотання щодо відводу процесуального керівника слідства, прокурора І. Чеченєва. Зокрема, Олександр Гардецький звернув увагу судді Новака, що прокурор Чеченєв систематично та регулярно порушує закон та норми кримінально-процесуального кодексу і толерує таку поведінку у слідчих із слідчої групи, в справі у якій він здійснює процесуальне керівництво. В підтвердження своєї позиції адвокат навів аргументи слідчих суддів, які своїми ухвалами відвели за систематичні порушення від справи двох керівників слідчих груп. І. Чеченєв не ініціював їх відведення від слідства і це зробили лише слідчі судді, здійснюючи судовий контроль. Проте для судді Романа Новака ці факти не виявилися достатніми, щоб задовольнити клопотання захисту щодо відводу процесуального прокурора.
![](https://conflict.in.ua/wp-content/uploads/2025/01/IMG_1989.jpg)
Також на засіданні, як було заявлено, розглядалось клопотання слідчого Лютого А.Б. про застосування по відношенню до Тарасова С.Д. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. У зв’язку з тим, що матеріали клопотання взагалі не були надані Тарасову і його адвокатам, останні попросили перенести розгляд цього клопотання на пізніший термін. Суддя Новак дане прохання задовольнив, призначивши чергове засідання на 7 лютого, 11:00. Також суддя Новак задовольнив клопотання сторони захисту (адвокати О. Гардецький, А. Ларін та М. Ілляшенко) про безпосередню участь у наступному засіданні Сергія Тарасова у режимі відеоконференції за допомогою онлайн-включення.
Як зазначив на прес-брифінгу у коментарі для ЗМІ Олександр Гардецький, на засіданні 28 січня розглядалось чергове клопотання сторони захисту про відвід прокурора Івана Чеченєва, який діє «упереджено, необ’єктивно, не здійснює належний нагляд за досудовим розслідуванням, і порушує права підозрюваного». І це в черговий раз було продемонстровано на цьому засіданні.
![](https://conflict.in.ua/wp-content/uploads/2025/01/IMG_2002-1024x768.jpg)
«В суді, з 3 липня 2024 року є вже три моїх заяви про відвід прокурора Чеченєва, який порушує всі норми та демонструє повну зневагу кримінально-процесуального кодексу. І три судді вже заявили самовідвід, інші постійно хворіють, аби тільки не розглядати це клопотання, та не приймати рішення! В даному випадку слідчі і прокурор вкотре грубо порушили закон та права С. Тарасова, не вручили стороні захисту матеріали клопотання про обрання міри запобіжного заходу. Ми були змушені подати клопотання про переніс судового засідання на інший день та заявити клопотання про можливість участі Тарасова у режимі відео-конференції», — зауважив О. Гардецький.
Як, в свою чергу, зазначив адвокат Анатолій Ларін, сам факт задоволення судом клопотання щодо переносу слухання про обрання МЗЗ на інший день, свідчить про грубе порушення норм законодавства та прав Сергія Тарасова. Адже сторона захисту не була попереджена та не отримала можливості вчасно ознайомитись із аргументами обвинувачення та їх доводами щодо обґрунтування необхідності тримання підозрюваного під вартою.
![](https://conflict.in.ua/wp-content/uploads/2025/01/IMG_2009-1024x768.jpg)
«Тому ми заявили клопотання, що наш підзахисний Тарасов С.Д. буде готовий особисто прийняти участь у судовому засіданні 7 лютого в режимі відео-конференції. Я впевнений, що у клопотанні про обрання МЗЗ буде написано, що Тарасов ухиляється від співробітництва та десь переховується. Це не відповідає дійсності. Він ніде не ховається, готовий співпрацювати, і ми хочемо донести цю позицію до суду, слідства і громадськості!» — підкреслив адвокат Ларін.