Відомий агробізнесмен Сергій Тарасов став жертвою шахраїв та упередженості правоохоронної системи — адвокати захисту
Український агробізнесмен, меценат і почесний консул Литовської Республіки Сергій Тарасов опинився в епіцентрі резонансної справи, яка викликає широкий міжнародний розголос. На прес-конференції 9 січня адвокати підприємця повідомили про масштабні порушення прав їхнього клієнта з боку українських правоохоронних органів, які, за їхніми словами, діють в інтересах недобросовісних конкурентів.
Шахрайство та саботаж розслідування
Як зазначив ведучий адвокат Сергія Тарасова Олександр Гардецький, його клієнт абсолютно несподівано для себе, став жертвою шахрайської схеми. «Наш клієнт протягом 2017-2019 років придбав земельні ділянки для розширення земельного банку, довіряючи документам, що були дуже хитро підроблені. Як виявилося, схему, при участі нотаріусів та держреєстраторів, організував один з його співробітників, який до того, вже неодноразово прокручував подібні схеми в інших областях України. Але замість того, щоб розслідувати цю справу і визнати Тарасова потерпілим, правоохоронці почали фабрикувати справу проти нього самого, з метою здирництва та рейдерства його активів», — підкреслив адвокат.
За словами Олександра Гардецького, ще у липні 2023 року Сергій Тарасов подав заяву про шахрайство до Нацполіції, проте слідство всіляко саботує розслідування цієї заяви. «Слідчі ігнорують ключові докази, не допитують свідків і фактично блокують процес. Ми будемо домагатися справедливості у Європейському суді з прав людини», — наголосив Гардецький
Тиск на бізнес та співробітників компанії
Адвокати стверджують, що справа проти Тарасова є частиною масштабної кампанії тиску на його бізнес, який створив тисячі робочих місць на Кіровоградщині та сплачує багатомільйонні податки. «Справу передали до Києва, щоб уникнути об’єктивного розслідування на місцевому рівні. Це ще одне підтвердження замовного характеру справи», — зауважив адвокат Анатолій Ларін.
Ситуація вже привернула увагу міжнародної спільноти. Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), який є кредитором бізнесу Тарасова, направив офіційну ноту протесту до українського уряду. «ЄБРР закликає українську владу припинити незаконний тиск на бізнес і забезпечити об’єктивне розслідування», — йдеться у заяві банку.
Як повідомив учасник прес-конференції, адвокат Сергій Войченко, тиск на Сергія Тарасова супроводжується переслідуванням його співробітників. Зокрема, секретарку підприємця Олену Мощинську безпідставно підозрюють у шахрайстві. «Мою клієнтку обвинувачують у діях — укладені договорів про купівлю земельних ділянок, які вона здійснювала в межах довіреності. Жодних доказів її провини не представлено. Слідчі не віддають матеріали, затягують справу, проводять незаконні обшуки та вилучення особистих коштів родини мої підзахисної. Але я впевнений, що будь який притомний суддя виправдає Мощинську без жодних вагань, адже слідство не надало жодних аргументованих доказів причетності до можливих шахрайських дій. А виправдання Мощинської буде автоматично означати, що справа Тарасова розвалюється та немає жодних перспектив», — зазначив С.Войченко.
За висновком сторони захисту, ситуація навколо Сергія Тарасова є тривожним сигналом для всіх, хто веде бізнес в Україні.
«Зараз в Україні не існує жодних ефективних механізмів проти зловживань правоохоронних органів, жодна людина не може почуватися у безпеці, якщо правоохоронці отримають наказ зверху про її переслідування, — вважає адвокат Олександр Бабіков.
Міжнародна поїздка та імідж України
Наразі Сергій Тарасов вирушає до США, де планує відповісти на запитання американських політиків щодо свого переслідування і стану правосуддя в Україні. «Ця справа — це не лише про Тарасова, а й про інвестиційний клімат України. Якщо ми не зупинимо подібні випадки, це матиме катастрофічні наслідки для міжнародної репутації країни», — вважає Олександр Гардецький.
Адвокати Сергія Тарасова продовжують боротися за його права та закликають українську владу забезпечити об’єктивне розслідування. «Ми не зупинимося, доки не досягнемо справедливості, навіть якщо доведеться звертатися до міжнародних інстанцій. Це справа честі не лише для нашого клієнта, а й для всієї країни», — підсумував Олександр Гардецький.